Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact


Yayın Tarihi: 1.6.2015  

2015 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü

2015 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü2015 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü

2015 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü İstanbul'daki Fransız Sarayı'nda düzenlenen
törenle sahibini buldu.
26 Mayıs 2015'te İstanbul'daki Fransız Sarayı 7. kez Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü törenine ev sahipliği yaptı.
Bu yıl ödül 2013'te yayınlanan « Venüs » adlı romanı için Şebnem İşigüzel'e verildi. Kitap üç kahramanıyla bir ailenin tarihçesini anlatıyor ve Türkiye'deki kadınların koşullarına değiniyor.
Yazar Tuğba Doğan'a ise, yine kadınları konu alan ilk romanı « Musa’nin Uykusu » için mansiyon ödülü verildi.
NDS Edebiyat Ödülü ilk defa 2008'de NDS Fransız Lisesi ve Notre Dame de Sion'lular Derneği'nin girişimiyle başladı. Ödül sırasıyla bir yıl Türk bir yazarın Türkçe yazılmış eserine, ertesi yıl ise Frankofon bir yazarın Fransızca yazılmış ve Türkçe'ye çevrilmiş bir eserine verilmektedir.
2015 Ödül Töreni, Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach 'in katılımıyla gerçekleştirildi.
Edebiyat Ödülü Genel Sekreteri Mireille Sadège, aralarında ABD, Belçika ve Fas Başkonsoloslarının, lise öğretmenlerinin ve İstanbul'un önde gelen kültür dünyası temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıdaki misafire hoş geldiniz dedikten sonra, sözü Jüri Başkanı Tomris Alpay'a bıraktı.
Tomris Alpay'ın jürinin çalışmalarını, NDS Edebiyat Ödülü'ne ve mansiyona layık görülen kitapların içeriğini anlatan konuşmasından sonra sözü Başkonsolos Muriel Domenach aldı ve ödüllendirilen iki yazardan övgüyle söz ettikten sonra her birine ödülünü ve mansiyonunu takdim etti.
Son olarak NDS Fransız Lisesi Müdürü Yann de Lansalut konuşmasında, geçen sonbaharda Tüyap Kitap Fuarı'nda verilen birinci NDS Liseliler Edebiyat Ödülü'yle gelişen bu edebiyat geleneğinin sürmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Ardından tüm Jüri Üyelerine ve Genel Sekreter'e çalışmalarından dolayı birer teşekkür plaketi sunuldu.
Edebiyata ayrılan bu güzel gece Fransız Sarayı'nın bahçesinde güzel bir kokteyl ile sonlandı.

NDS Edebiyat Ödülü Jüri üyeleri :
Tomris Alpay (Başkan),Yazgülü Aldoğan, Liz Behmoaras, Emel Kefeli, Arzu Öztürkmen, Mayda Saris, Zeynep Sabuncu, Özlem Yüzak, Mina Haksal.


NDS Edebiyat Ödülü’nü Kazanan kitaplar

2009 NDS Edebiyat Ödülü “Kalenderiye” romanıyla Gürsel Korat

2010 NDS Edebiyat Ödülü
Türkçeye çevirisi Yıldız Ademoğlu Atlan tarafından yapılan Magnus adlı romanıyla Fransız yazar Sylvie Germain

2011 NDS Edebiyat Ödülü
“Anne, Baba ve Diğer Ölümcül Şeyler” adlı öykü kitabıyla Yalçın Tosun

2012 NDS Edebiyat Ödülü
Türkçeye çevirisi Aysel Bora tarafından yapılan “Savaşları, Kralları ve Filleri Anlat Onlara” adlı romanıyla Fransız yazar Mathias Énard.

2013 NDS Edebiyat Ödülü
“Baba, Oğul Ve Kutsal Roman” romanıyla Murat Gülsoy

2014 NDS Edebiyat Ödülü
Türkçeye çevirisi Ebru Erbaş tarafından yapılan “Kahrolsun Dostoyevski” adlı romanıyla yazar Atiq Rahimi02062015_848629176616.jpg
<< Geri Dön [Okunma: 2377 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.