Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact


Yayın Tarihi: 20.4.2015  

LEVENT ÇANAKKALELİOĞLU "ORADA BİR KÖY VAR" FOTOĞRAF PROJESİ

LEVENT ÇANAKKALELİOĞLU "ORADA BİR KÖY VAR" FOTOĞRAF PROJESİ
LEVENT ÇANAKKALELİOĞLU "ORADA BİR KÖY VAR" FOTOĞRAF PROJESİ

Nazarköy Şehit Hasan Alkan İlköğretim Okulu Öğrencileri 2. Geleneksel Fotoğraf Sergisi

Her şey bundan iki yıl önce başladı. Fotoğraf Sanatçısı ve eğitimcisi Levent ÇANAKKALELİOĞLU fotoğraf projesi olarak çocuklara fotoğraf eğitimi vermeyi ve bu süreci belgelemeyi düşündü. Bunun için hem yakın hem de uzak bir köyün okulunu seçti. İzmir ili, Kemalpaşa ilçesi, Nazar köy’de tek derslikli, bir öğretmeni olan, soba ile ısıtılan, bütün sınıflardan toplam 13-14 öğrencisi olan, karma eğitim yapan şirin bir ilkokul.

Okul müdürü Salih Topuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüşülerek, projeye Ekim 2013 tarihinde başlandı. Teorik eğitim ve bütün öğrencilerin başarılı olduğu test sınavından sonra, alan çalışmalarını gerçekleştirdiler. Nisan 2014’de proje tamamlandı. Her öğrencinin fotoğraflarından birer tanesi seçilerek, hem İzmir Fuarı Devlet Resim Heykel Sanat Galerisinde açılan Çocuk temalı karma bir fotoğraf sergisine konuk oldular, hem de 23 Nisan 2014 tarihinde Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde okulda sergilendi. Bu sergiler oldukça büyük ilgi ve beğeni topladı. Proje tamamlanmış oldu. ORDA BİR KÖY VAR adında bir sunum haline getirilerek değişik ortamlarda sunularak paylaşıldı.

Bu sene de karşılıklı ilgi ve istek üzerine fotoğraf derslerine devam edildi. Geçen sene serbest konulu ve renkli fotoğraflar seçilmişti. Bu sene Portre konulu ve siyah-beyaz çalışmalar yapıldı. 12 öğrencinin çekmiş olduğu fotoğraflardan birer tanesi seçildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, geleneksel hale getirilmesi arzulanan serginin ikincisi izleyicilerle buluşacak.

Küçük bir köy, küçük bir okul, az sayıda öğrencinin çalışmasının ürünü olan bu küçük sergiyi izlemek istemez misiniz? Katılımınız onları çok mutlu edecektir….

Selam ve saygılarımızla….

Levent ÇANAKKALELİOĞLU20042015_121486842633.jpg
<< Geri Dön [Okunma: 1873 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.