Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact


Yayın Tarihi: 20.1.2015  

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından ikincisi düzenlenecek İstanbul- Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından ikincisi düzenlenecek İstanbul- Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması
150 yılı aşkın bir geçmişi olan Notre Dame de Sion Fransız Lisesinin eğitim politikalarında sanat ve kültür eğitimi öncelikli bir yer tutar. Bu sanatsal boyutu geliştirmek hem önemli hem de doğaldır. Kurum; tarihçesi, mesajı ve misyonu gereği ve yıllardır sanata verdiği destekle uluslararası yaygınlığı olan bir eğitim projesini devam ettirmektedir.

2013'te hayata geçen İstanbul- Orchestra'Sion-Uluslararası Piyano Yarışması her şeyden önce, yetenekleri ve İstanbul kentinde zaten çok önem kazanmış olan müzik ve sanat faaliyetini geliştirmeye olanak vermektedir.
İstanbul-Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması'nın ilki 11-17 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi ve bu yarışmaya 13 ülkeden 24 yarışmacı katıldı.

Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz İstanbul-Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması 16-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir.
Jüri Başkanı ünlü Fransız orkestra şefi ve piyanist Vahan Mardirossian olacaktır.
Jüri üyeleri arasında ise Gülsin Onay, Süher Pekinel, Pierre Réach, Roustem Saitkoulov, Ilja Scheps, Paul Badura-Skoda gibi dünyaca tanınmış piyanistler bulunmaktadır.

Jüri başkanı Vahan Mardirossian yarışma ile ilgili şunları söyler : «İstanbul Orchestra’Sion Uluslararası Piyano Yarışması’nda jüri başkanlığı yapmak çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü bu, bir taraftan müzik aşkıyla piyano serüvenine katılan yarının büyük solistleri olacak gençlerle ve saygın jüri üyeleriyle birlikte çalışmak; diğer taraftan da harika bir ekiple birlikte İstanbul Notre Dame de Sion Lisesinin oluşturduğu bu sanat merkezinde buluşmak demektir.»

Üst düzey sanatsal bir misyon
Her sanat projesinin desteğini arzulayacağı çok önemli isimlerin bu yarışmaya katkı sunması, bizi ayrıca mutlu etmektedir : Onur Kurulu üyelerimiz arasında dünyaca ünlü piyanist ve devlet sanatçısı Ayşegül Sarıca, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Kurucusu ve Yöneticisi Prof. Dr. Filiz Ali, ünlü besteci ve piyanist Ali Darmar, orkestra şefi Orçun Orçunsel, TRT danışmanı Nihan Ünay, Andante klasik müzik dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AB ve Dış ilişkiler Komisyon Başkanı Ayla Serpil Bağrıaçık, İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi ve Fransız Kültür Merkezi.


Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından ikincisi düzenlenecek İstanbul- Orchestra'Sion-Uluslararası Piyano Yarışması 16 - 22 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

İstanbul-Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması Jürisi

Vahan Mardirossian (Jüri Başkanı)
Gülsin Onay
Süher Pekinel
Pierre Réach
Roustem Saitkoulov
Ilja Scheps (Onursal Üye)
Paul Badura-Skoda

’ S ion

Yarışmanın elemeleri, bir hafta boyunca İstanbul’un merkezinde bulunan Notre Dame de Sion Fransız Lisesinin Konser Salonu'nda gerçekleşecek; halka açık elemeler, çeyrek final, yarı final ve final aşamalarından oluşacaktır.
Birincilik Ödülü 10.000 $
İkincilik Ödülü 5000 $
Üçüncülük Ödülü 2500 $
Birincilik Ödülü’nü alan yarışmacıya, birçok konser teklifi yapılacak olup, bunlardan biri Fransa’da Bourges Saint Bonnet Tiyatrosu’nda bir konser ve profesyonel bir kayıt teklifi olacaktır.
İlk üçe giren yarışmacılar ayrıca İzleyici Özel Ödülü, İstanbul-Orchestra’Sion Öğrenci Özel Ödülü ya da yarışma başkanı ve jüri üyelerinin onaylayacağı herhangi bir başka müzik ödülü gibi, ek olarak başka ödüller de alabileceklerdir.
Tüm ödüller, yarışma finalinin kapanışı vesilesiyle düzenlenecek gala gecesinde verilecektir.
İstanbul Orchestra’Sion - Uluslararası Piyano Yarışması 2013’den beri saygın Alink-Algerich Vakfının üyelerinden biridir.

Iletişim : Mireille Sadège
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
Cumhuri yet Caddesi 127 Harbiye 34373 İstanbul
Tel : +90 (212) 219 16 97 www.nds.k12.tr
ht t p : / / p i a n o co m p e t i t i o n o s. n d s . k 1 2 . t r<< Geri Dön [Okunma: 1860 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.