Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact


Yayın Tarihi: 8.3.2017  

….Madem ki KADIN’IM, o halde VAR’IM. PROF. DR. LALE AFRASYAP

….Madem ki KADIN’IM, o halde VAR’IM. PROF. DR. LALE AFRASYAP
….Madem ki KADIN’IM, o halde VAR’IM. PROF. DR. LALE AFRASYAP

Anadolu Mitolojisinde kadın berekettir, üretkendir ,anaçtır, gizemdir, güzelliktir, tanrıçadır.
Kadının yüce bir varlık olduğunu sosyal yaşamlarına uygulayan ilk toplumlar Türklerdir. Kadın, Türk Milletinin bereket kaynağıdır. Hanların, hakanların, cengaverlerin önünde saygıyla eğildiği bir şeref abidesidir.

Osmanlı devletinin kurulduğu ilk yıllarda kadın, aile ve toplum içinde ki yerini korumuştur. Ancak zaman içerisinde kadın, hem aile hem de toplum içinde yüz çevrilen, köleleştirilen, yok sayılan , kimliksiz bir varlık haline dönüşmüştür. Oysa kurtuluş savaşında erkeğinin yanında yer alan, savaşan, silah ve cephane taşıyan yine o yüce varlıktır.

Osmanlı döneminde kimliksiz olan kadına, haklarını veren, onu tekrar yücelten, Türkiye Cumhuriyeti, kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN vefatından sonra kadın yapılan sosyal girişimlerle yaşamdaki önemli rolünü kaybetmeye başlamış, 2003 den sonra mevcut siyasi iktidarın kadına olan inanılmaz düşmanlığı ve uygulamaları ile Cumhuriyetin kendisine sağladığı değerlerin büyük çoğunluğunu kaybetmiştir.

Madem ki tarih tekerrürden ibarettir, o halde sırada yeniden diriliş vardır. 16 Nisan Türk kadınının küllerinden çok daha canlı, çok daha bereketli , çok daha verimli olarak doğacağı HAYIR günüdür. Türk kadını sabırlıdır ama kendisinin yok sayılmasına, ötekileştirilmesine, şiddet, tecavüz altında yaşamaya, özgürlüğünün yol edilmesine, çocuklarının ve geleceğinin elinden alınmasına tahammül edemez. Türk kadını vefalıdır. ATATÜRK’E olan vefa borcunu 16 Nisanda HAYIR diyerek gösterecektir.
Bütün kadınlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz. Dünya emekçi kadınlar gününüz kutlu olsun. Tüm güzellikler sizlerle olsun..08032017_292186915875.jpg
<< Geri Dön [Okunma: 2297 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.