Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 25.5.2007  

ÖĞRENCİ YANITLARI 15


ÖĞRENCİ YANITLARI 15


ÖĞRENCİ YANITLARI 15


Merhaba,

1- Araştırma ve fikir üretme ders sırasında yaşananlar ve görülenlerle sürdürülen olaylar olduğu işin bu açılardan derse geldiğim her saat. Çizim için dersten erken çıkmam dolayısıyla ve bir konu üzerine uzun süre kanalize olamamam dolayısıyla ders başı yaklaşık 10 dakika. Ders dışı araştırma ve fikir üretme gün içinde kendiliğinden gelişen olaylar ve bu konuda süre vermem zor. Çizim için ise toplam 6 saat kadar.

2- İlk derste de söylediğim gibi dersin her dönem hemen dolması nedeniyle dersi seçebilme hırsına kapılmış olmam

3- Çünkü adı ders.

4- bunu nasıl bir birimle derecelendirebilirim ya da nasıl kıyas yapabilirim bilemiyorum. Ciddiye alınmamam gerektiğini düşündüğüm zamanlar ciddiyetimin had safhada olduğu zamanlardan fazladır.

5- evet ama bunları bulunca kimseyle paylaşmıyorum çünkü dış mazeretler daha etkili.

6- Varlığımı belli etme isteğim kadar gerekli. Zira varlığın belli olması fiziksel bir güzellik sunmadıkça katılımcılıkla elde edilir. Yani bu o andaki ve o ortamdaki varolma isteğime göre değişir. (varlığımı belli etmek istemedikçe kalımcı olmam dahi varlığımı göstermez)

7- Farkındalık kelimesinin Türk Dil Kurumu'ndaki karşılığı "farkında olma durumu" ve bu soruyu "farkında olduğumu ne kadar biliyorum?" olarak algılıyorum. Bu genel bir soru mu? Ders ile mi ilgili? Farkında olduğunu bilmek ne demek anlayamadım. Farkındaysam farkında olduğumu biliyorumdur, fark etmemişsem zaten farkında olup olmadığımla ilgili yorum yapamam çünkü farkında olmam geren bir şey olduğunu da bilmem.

8- O soruya yanıtımı beğenmiştiniz.

9- Zamana vurursak yaklaşık 23 yıllık hayatımın toplamda en fazla yarım yılını kendimi yöneterek geçirmişimdir.

10- Çünkü yol ısrarla sorulmadıkça sonuç önemli. Ancak siz yola da önem verdiğiniz için geçtiğim yollar yani eskizler de şu an sizin elinizde.

Bizlerle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, elimde olmayan sebeplerle cevabı geciktirdiğim için özür dilerim.

İyi günler...

M A K

Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 2168 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.