Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 13.5.2004  

<b>ETİK</b>


ETİK


ETİK
Etikle ilgili yazılar okuyor, konferans ve panellere katılıyorum. Buralarda etiğin içeriği, yüksek lisans ve doktora tezlerindeki aşırmalara dayandırılıyor çoğu kez. Bence, bir öğretim elemanının derse girmemesi ve ders dışında öğrencilerle ilgilenmemesi de bir o kadar etikle ilgilidir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Öğrencinin kişiliğini hiçe sayıp kendisine çevirme cabası da dürüstlükle ilintilidir. Yaratıcılığı arka plana bırakıp salt eskiyi ve gördüğünü yinelettirmekte. Eğitim kurumlarını maaş ve ünvan için kullanmakta aynı kapıya çıkar. Eğer yöneticiyse elemanlarını motive etmek ve oradaki verimi artırmak yerine sadece kendi güdülenmek dürtüsüyle yaşayan ve dolayısıyla salt çalışmayan iltifatçılara yarayan, bulunduğu kurumun kalitesini düşüren idarecilikte etik kapsamındadır. Çünkü bu arada gerçek değerler, dürüstler, birikimi olanlar harcanacaktır. Aslında bu tarz, öncelikle yapanı yıpratır. Bumerang gibi kendine döner yatırımlar.

Etik kavramı gerçekten geniş bir alana yayılıyor. İnsan ilişkilerindeki riyakarlık, samimiyetin laubaliliğe dönüşmesi, yardımlaşmanın kullanılmaya çevrilmesi, özgürlüğün laçkalık, disiplinin despotluk olması vs. gibi...Yani salt bilim ve sanat alanında üretilenlerin kopyasında sınırlanmıyor.

Ama umut tükenmez. Bunlardan rahatsızlık duyanlar olduğu sürece aydınlık hep var olacaktır. Yaşam dürüstlükle yeşerir. Yüreklerde dürüstlükle çiçek açar. Işık etikte kendini gösterir. Karanlıklardan korkamayız, mücadele sürdüğü sürece...


Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 3165 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.