Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 21.6.2004  

<B>AFİŞ TASARIMI ÖDÜLLLERİ</B>


AFİŞ TASARIMI ÖDÜLLLERİ


AFİŞ TASARIMI ÖDÜLLLERİ


GRAFİK TASARIM DERSİ
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İNSAN KAYNAKLARINI GELİŞTİRME MERKEZİ
SİNEMA KURSU

AFİŞ YARIŞMASI

18 - 06 - 2004

ÖDÜL ALANLAR


1 - Mustafa UYAR Jeodizi ve Fotogrametri Mühendisliği 2
2 - Sevban FATİH Mimarlık Fakültesi
3 - Saliha KASAP Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Programı

MANSİYON

• Onur TANIK Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü
• Z. Aslı BİLGEN Mimarlık Fakültesi
• Cengiz ŞAHİN Makine Mühendisliği

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Zeynep ÇELEBİ Mimarlık Fakültesi

JÜRİ

Prof. Dr. Mehmet ÖZER - MÜ Güzel Sanatlar Fakültesi
Öğr. Gör. Tülay ÇELLEK - YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi
Öğr. Gör. Mehmet ÖNDER-YTÜ İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi, Başkan Yrd.


ÜNİVERSİTE SOSYAL SEÇİMLİK DERSLER VE YÖNTEM ÜZERİNE ( 5 )

Yaratıcılık yönteminde uygulamaya koyduğumuz Grafik Tasarım dersinin önceliği fikir üretmeye, önermeye ve eleştirel bakış çerçevesinde eleştiriye dayalıdır… Kapsam gereği konuların ele alınışı burada özeti yapılan niteliktedir. İşleyiş bağlamında ise daha önce önerdiğim bir alt dersi alıp gelmeleri gerekir. Kompozisyon ve tekniklerin öğrenimini içeren alt ders -Temel Sanat Eğitimi- alındığında dersimin ikinci bölümünü içeren uygulama kısmına kolaylık getirecektir. ( Bu ders henüz yaşam bulamadı )

Çağın getirisi çok, götürüsü olduğu gibi. En güzelinden biri de bilgisayar. Eğer doğru kullanılabilirse. İyiyi, kötüyü tercih etmek bize kalıyor. İşte eğitim bu anlamda devreye giriyor. Afiş tasarımı konusunda bu vesileyle öğrencilerim bilgisayarla tasarım tekniklerini öğrendiklerini söylüyorlar. Kitap kapağı tasarımı konusunda da bu nedenle kitap okuduklarını söylüyorlar. Ne yazık ki kitap okuma alışkanlığımızın son derece az olduğu ülkemizde özellikle böyle bir konuyu seçiyor, yararını da görüyorum. Madem seçmeli ders, öğrenci kendi seçiyor ( ki aslında uygulama da bu çok da böyle değil ) o halde “öğrenci dersi kendi işlemeli ve kendi yönetmeli” diyorum. Burada birlikte güzel şeyler yaşıyoruz. Öğrenciler birbirlerini daha iyi tanıdıkları için dersi yönetirken farklı sorular üretebiliyorlar. Yanıtları da ona göre oluyor. Bir öğrencim “bu derste hem öğretmen hem öğrenciydik” demiş, “yaşamda kendi yaratıcı duruşlarını” anlattıkları vize sınavında. Aslında 3 grubumda da aynı konuyu işlediğim halde her dersim ayrı oluyor. Çünkü aynı konuda ortaya değişik fikirler çıkıyor. Tabii burada farklı fakültelerden, dolayısıyla farklı alt yapılardan gelen öğrenciler rol oynuyor. Önemli olan onlara bu ortamı hazırlamak. Merkezin yerini değiştirdiniz mi, öğrencilerin ne kadar yaratıcı, yetenekli, zeki olduklarını görüyor ona göre de değerlendiriyorsunuz. Böylece YTÜ tarafından yapılan - öğrencilere yaptırılan - anketlerde de Grafik Tasarım ve Grafik Atölye derslerim en yüksek puanları alan dersler olmuş. Öğrenci gözüyle yapılan bu değerlendirmeler düşündürücüdür. Ben sevgili öğrencilerime teşekkür etmek de istiyorum, ödül alanları kutlamak kadar…

21 - 06 - 2004 / İSTANBUL


Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 2716 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.