Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 13.11.2013  

ÇEKMEKÖY GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ ve AFSAD “DAYANIŞMA” KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI


ÇEKMEKÖY GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ ve AFSAD “DAYANIŞMA” KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI


ÇEKMEKÖY GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ ve AFSAD “DAYANIŞMA” KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI


Basın tanıtım kahvaltısı konuşma metni

Merhabalar

Sayın Basın mensupları
Sayın Jüri Başkanım
Sayın Jüri üyeleri
Sayın CG Dernek Başkanı

Bir Japon filmi olan DOLLS – BEBEKLER filmine gitmiştim... Zemindeki mevsim görsellerini akılda takılı kılan sahneleri unutamıyorum. Özellikle bahar fonundaki dalların çiçekle bezeli sahnelerini... Kışı, sonbaharı... Mevsimlerin görsel görkemliğinde anlatılan öykü unutulmaz oldu benim için.

Fotoğraf yarışmasında zamanı saptarken bu film geldi aklıma. Dayanışmanın mevsimleri farklı görsellere, fotoğraflara neden olacaktır. Kışta dayanışma, baharda dayanışma... Evde, dışarda dayanışma... Gençlik dayanışması, insanlık dayanışması, öğrenci dayanışması... Doğa dayanışması... Renklerin dayanışması. Tutkuların dayanışması. Sevdaların dayanışması... Siyahla beyazın dayanışması...

Konuya önce Çekmeköy’den başladık. Ama hayallere zincir takamayınca konu sınırlarını aştı... Kavramsal bir yaklaşım, YARATICILIĞA olanak tanır. Üstelik de özellikle ülkemizde son dönem yaşadıklarımız her anlamda dayanışmaya girmemizi gerekli kılıyor. O zaman fotoğrafa da güzel bir konu olur, bu zaman diliminde DAYANIŞMA dedik. Hem belgesel bir şölen hem farklı yaratılarda görsel şöleni fotoğrafla sunulacak dayanışma konusu

Bu yarışma her anlamda dayanışma ile gerçekleşiyor... Başta çok değerli jüri üyesi arkadaşlarıma yürekten teşekkürler. Hepsi alanında çok değerli eğitimciler... Sayın Jüri Başkanımız Prof. Dr. Barbaros GÜRSEL’e, Sayın Doç. Dr. Emre İKİZLER’e, Sayın Öğr. Gör. M. Bilge SATKIN’a, Sayın Öğr. Gör. Ufuk DUYGUN’a, Sayın Kumral KEPKEP’e çok teşekkürler.

Önemli bir proje hazırlar, alabildiğine de çalışırsınız. Ancak emeğinizi bir yerlere taşıyanlar, tanıtanlar olmazsa çok anlamlı olmaz, büyümez, bir köşede küçücük kalır. O nedenle medya, basın mensupları çok önemlidir yaptıkları iş nedeniyle... Değerli basın mensupları bu dayanışmada yanımızda bulunmanızdan çok memnunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fotoğraf yarışmamız sizinle çoğalacak, daha bir anlamlanacak... İyi ki varsınız. Sağolun...

Sayın Canan OĞUZ BAYRAKTUTAN başta olmak üzere ekibine, arkadaşlarına çok teşekkürler. Emekleri ve katkıları çok büyük...

Afiş tasarımını ve diğer tasarımları yapan arkadaşlara teşekkürler...
Ödül katkısı veren kişi ve kurumlara teşekkürler...

Basına verilen tanıtım kahvaltısına mekanlarını açan ve bizleri misafir eden TMMOB Kadıköy Mimarlar Odası yönetimine çok teşekkürler.

Dayanışmaya çok büyük katkı veren Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu/TFSF ve Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği/AFSAD yönetim kuruluna, üyelerine, şartname hazırlama sürecinde yardımcı olan Sayın Ömer GEMİCİ ve Sayın Cengiz Oğuz GÜMRÜKÇܒye çok teşekkürler.

Dayanışmaya katılan; emeği ile, işi ile, seçimleriyle, bilgisiyle, deneyimleriyle, fotoğraflarıyla zenginleştiren herkese, her değere yürekten teşekkürler.

Zamanı, konuyu, teşekkürü içeren konuşmamı dinleme nezaketiniz için sağolun...

Hoş geldiniz... Afiyet olsun...

Tülay ÇELLEK
Fotoğraf Yarışması Komite Başkanı

ÇEKMEKÖY GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ ve AFSAD
“DAYANIŞMA” KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI / 2013

Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 1335 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.