Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 19.6.2003  

<b>LES ÜZERiNE </b>


LES ÜZERiNE


LES ÜZERiNE


Eğitim, bireysel ayrıcalıklara hitap ettiği sürece yerini bulur. Sınavla yapılan değerlendirmelerde bu baz üzerine yerleştirilirse anlam kazanır düşüncesindeyim. LES in içeriğini saptama kıstasları neye göre yapılmış ya da yapılması gerekirin nedenlerine bakmak lazımdır öncelikle.

Tabii ki yaşamın üzerine kurulu olduğu matematik, sanatta da geçerlidir. Ancak sanattaki matematik sezgiseldir. Nitekim salt matematik yapısına sahip bir bireyden aynı anda sanatsal yaratıcılık beklenemez. Eğer seçim yapmak gereği varsa LES te bu, alanlara yönelik incelik taşımalıdır. Ben İlk Öğretmen Okulu ve Eğitim Enstitüsü mezunuyum 28 yıllık Sanat Eğitimcisiyim ve 8 yıllıkta idarecilik deneyimim var. Bana ve benim gibilerine uygulanacak sınav bu farklılıkları göz önüne alınarak yapılmalıdır. Üstelikte “Temel Sanat Eğitimi” ne dayalı bir tezin bulunduğu pekiyi dereceyle mezun bir yüksek lisans eğitimine sahibim.

Demek ki doldurmak değil seçmek, ayıklamak adına yapılmalı her ne yapılacaksa.. Yoksa yapılanlar ilerleme adına değil tam tersi doldurma adına yapılır ki çağın gereğini yakalamak bu yöntemlerle gerçekleşemez. Önemli olan bireysel ayrıcalıklara doğru hitap etmektir. İnsanlardan yaratıcılık isteniyorsa, araştırma yapılması, proje üretilmesi bekleniyorsa bu farklılıkların ciddiye alınması gerekir artık. Ayrıca yapılan araştırmalar, sunulan dosyalar değerlendirilerek Doktora-Sanatta yeterlik yapılmasına olanak tanınabilir. AB sürecinde eğitimde bu engelleri kaldırıp araştırmalarımızı değerlendirme olanağı sağlanmalıdır. Sanat Eğitimciliğinde 27-28 yılı vermenin onuru ve birikimi LES engeliyle karşılaşmamalıdır diyorum.

Ayrıca bu konuda tek engellenen ben değilim. Bir çok eğitmen rahatsız bu durumdan ...

Saygılar
YTÜ SANTAS


Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 3036 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.