Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 20.5.2009  

NEDEN YAPILIYOR?


NEDEN YAPILIYOR?


NEDEN YAPILIYOR?


Merhaba,

Değerli arkadaşlar ben internet yoluyla da dersime katkı veririm. Bu nedenle dersle ilgili iletilerimi okumanızı rica ediyorum.

Çok güzel konuşuyor, kendinizi başarılı bir şekilde ifade ediyorsunuz. Öncelikle bu nedenle kutluyor ve teşekkür ediyorum; dersi, yaşamı zenginleştirdiğiniz için.

Dersimiz uygulamalı bir derstir. Sözün çizgiye, renge, tasarıma dönüştüğü bir derstir. Bunun altını çiziyorum.

Eskiz demek bir tane yapıp onu kademe kademe geliştirmek değildir. Eskiz salt bir fikrin varyasyonu değildir. Eskiz beyninizdeki tasarıları kağıda kabataslak bir şekilde dökümüdür. Çok sayıda eskiz yaparsınız, birini beğenir geliştirirsiniz… Ayrıca eskiz sayısını 4 ile sınırlamadım.
Israrla “her konuda tek fikir istemiyorum,” diyorum... Lütfen çok fikir…

Ve;

• Neden haftanız, yaşadıklarınız anlattırılıyor?

- Görsel algınızı geliştirmek
- Eleştirel bakışınızı açımlamak
- Yaratıcı fikirler ürettirmek
- Farklı ilişkilendirmeler yapmanızı sağlamak
- “Ben olsaydım ne yapardım?” Sorusuna yanıtlar aramak, arattırmak
- Önünüze konan ve dayatılan her şeyi kabul etmemeniz, bu bağlamda “ben de varım,” diyerek görüş bildirmeniz, yaratıcılığınıza olanak sağlamak.
- Meraklarınızın yaşam bulması
- Hayalgücünüzü ifadelendirme olanağı
- Orijinal, özgün tasarımlar yapmanız
- Bir yerde - atölyemizde - edindiklerinizi, fikirlerinizi, deneyimlerinizi diğer alanlara ve tüm yaşamınıza aktarmanız
- Araştırmacı bir kişilik oluşturma ve geliştirmek

• Neden eskiz isteniyor?

- Bir konuda birden fazla yaratıcı fikir üretmeniz
- Beyninizde tasarladıklarınızı kağıt vs. üzerine ya da bilgisayara aktarmanız ve bunlar üzerinde geliştirmeler yapmanız…
- Fikirlerinizi, tasarılarınızı gün ışığına çıkartmak ve kalıcı hale dönüştürmek, görülür yapmak.
- Tasarımlarınızı görmek ve geliştirmek için
- Seçmek için
- Daha iyisini yapmak için
- Varyasyonlarla zenginleştirmek için

Dersim bilimsel bir derstir. Özellikle yaratıcılığınızı anlatacağınız, kendinizi yaratıcı bağlamda sergileyeceğiniz birinci vize bu bağlamda çözümlenmelidir lütfen.

Teşekkürler

Saygılar, Sevgiler
Tülay ÇELLEK

Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 1842 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.