Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 5.4.2009  

KIBRISLI ANISI


KIBRISLI ANISI


KIBRISLI ANISI


Evine gidemeyen yatılı öğrencilerimi bazı hafta sonları idareci olduğum halde yine kurallara uygun bir şekilde ailelerinden izin alarak evime evci çıkartırdım.

Bir hafta sonu Kıbrıslı öğrencilerimi evci çıkarttım evime. Cumartesi günü gezme, eğleneme günü. Pazar, evde çalışma günü.

Cumartesi istedikleri film olan “Hayalet Casper”a gittik. Tabii ben böyle bir filmi tercih etmezdim ama o kadar eğlendim ki filmden sonra güzel kızlarımıza bu filmi istediği için teşekkür etmiştim...

Aradan epey bir zaman geçti. Şimdi giremediğimiz AKM de İstanbul Anadolu Avni AKYOL Güzel Sanatlar Lisesi olarak konserler verip, konser girişinde Resim sergisi açardık. Böyle bir etkinliğimizde sahnede liseye emeği geçenlere teşekkür edildi… Ben lisenin ilk öğretmeni ve ilk idarecisiyim ve gerçekten hayatım olan bir alan olmuştur. Bana teşekkür edilmedi. Önemsemedim. Çünkü o döneminin müdürü hakikaten hem bana, hem de okula epey çektirmişti. Ondan ve avenesinden teşekkür almamak kayıp değildi benim için.

Sahneye Kıbrıslı öğrencilerden biri çıktı, konuşmacının kulağına bir şey söyledi ve sahneden indi…

Sonradan öğrendim ki öğrencim onlara, “Tülay Hanım hocamızın üstümüzde, okulumuzda emeği çoktur, ona da teşekkür edilmelidir. Biz öğrencileri onu seviyor ve teşekkür ediyoruz, siz de teşekkür etmelisiniz, lütfen.” Demiş. Bunu duyduğumda çok duygulanmıştım.

Yıllar sonra Ankara’da verdiğim seminere 7 Kıbrıslı çok değerli meslektaşlarımız, çok değerli dostlarımız katıldı ve güzel de katkı verdiler. Bana bu çok duygulandığım olayı anımsamama neden oldular. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.

Değerli Öjen Hanım seminer sonrası “benim şiir kitabım var, size hediye etmek istiyorum,” dedi. Şiir kitabı adeta bir ders kitabı olmuş. Bir insan ozan olursa, ozan ruhlu olursa her şeye şiirsel yaklaşır Öjen Hanım gibi… Tekrar tekrar teşekkürler…

04-05- 2009 / İSTANBUL


Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 2705 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.